Топ-12 найкращих лазерних принтерів.

Кожен підбирає лазерні принтери під себе, ґрунтуючись на цілях, для яких він потрібен, власному бюджеті та фірмі-виробнику. Про те, які лазерні принтери вам краще підійдуть, і які 12 лазерних принтерів можна назвати кращими, ми розповімо нижче.

Що таке лазерні принтери

Лазерний принтер формує зображення шляхом засвічування лазерним променем світлочутливих елементів на фотобарабан. Ці засвічені ділянки заповнюються тонером, який друкує зображення в папір.

Такий принцип впливу і у світлодіодного принтера, а ось зі струменевими у лазерних істотна відмінність. Струменеві принтери розпорошують на папір краплі фарби через друкуючі голівки. За якістю фотодруку вони, безперечно, перевершують лазерні. До того ж вони дешевші. Але картриджі для струменевих принтерів іноді майже досягають вартості самих девайсів. Тому, якщо вам важлива висока якість фотодруку, лазерні принтери – ваш вибір.

Найкращі виробники лазерних принтерів

Ринок виробників лазерних принтерів ширший, ніж решти. Якщо виробництво струменевих принтерів фактично зосереджено в руках 3-4 корпорацій, найкращі лазерні принтери випускають значно більше компаній.

Серед лідерів, безсумнівно, HP, Canon і Samsung, які давно спеціалізуються на випуску різних девайсів. Але успішну конкуренцію цим монстрам становлять японські Kyocera та Ricoh, а також китайський Pantum.

Втім, і в інших брендів можна знайти дуже якісні лазерні принтери, які навіть стають найкращими у своїх сегментах. Але якіснішу техніку виробляє саме ця шістка.

Формат паперу

У нас у країні найчастіше для лазерних принтерів використається формат паперу А4. По суті це стандартний формат для всіляких документів. Літерою “В” позначають папір для поліграфічної продукції, а буквою “С” позначають конверти. Цифрами позначається їхній розмір.

На найкращих лазерних принтерах можливий друк на всіх цих форматах. Папір більший розміром, ніж А4 (210 × 297 мм), використовується рідко, в основному фірмами, що займаються дизайнерськими розробками, або виготовлення поліграфічної продукції. Тому великі лазерні принтери не дуже поширені, а для дому та офісу зазвичай використовують стандарт А4.

Область використання

Лазерні принтери використовують як на роботі, так і в побуті. Причому, для різних напрямків діяльності. На них можна роздрукувати і поздоровлення близьким, і звіт начальнику. Для фотодруку вони не ідеальні, але найкращі лазерні принтери перевершують за швидкістю друку та дешевизною комплектуючих всі інші. Саме тому в офісах вони найбільш затребувані.

Швидкість друку

Кращі лазерні принтери здатні друкувати 50-60 стор/хв, причому байдуже, це кольоровий друк, або чорно-біла. Правда, на роздрук першої сторінки у них йде від 10 до 15 секунд, але потім швидкість миттєво зростає.

Навіть найдешевші лазерні принтери здатні видавати 15-20 стор/хв, що в 5-7 разів вище, ніж у аналогічних за ціною струменевих принтерів. Правда, про високу якість кольорового друку тут думати не доводиться, навіть якщо вона на такому лазерному принтері можлива.

Дозвіл друку

Більшість лазерних принтерів підтримують як стандартне дозвіл 600х600 dpi, яке на кращих моделях може бути збільшено з допомогою інтерполяції.

На лазерних принтерах з кольоровим друком цей показник вищий – 1200х1200 dpi, але до максимальних дозволів струменевих принтерів (5760х1440 або 4800×1200 dpi) їх лазерні конкуренти рідко дотягують.

Інтерфейс підключення

Способів підключення лазерних принтерів до джерела даних є чимало. Як інтерфейс використовувалися послідовні (COM) і паралельні порти (LPT), або локальні мережі (LAN, NET).

Зараз основним способом підключення принтерів до комп’ютерів є USB-порти, а також бездротові з’єднання типу Bluetooth або Wi-Fi (у тому числі за допомогою AirPrint).

Підтримка Wi-Fi робить роботу з принтером зручнішою, оскільки не вимагає його провідного з’єднання з джерелом даних. Функція Apple AirPrint дозволяє підключити лазерний принтер до роутера, і друк на нього може здійснюватися з будь-якого пристрою, що працює в межах Wi-Fi мережі. При цьому жодних додаткових драйверів або налаштувань ні мобільні пристрої, ні принтер не вимагаю.

Підтримка Google CloudPrint дозволяє друкувати документи прямо з хмари. Принцип роботи цього сервісу є простим. Достатньо мати обліковий запис у Google, додати до сервісу всі свої принтери, і друкувати на них можна з будь-якого мобільного пристрою з будь-якої точки планети. При цьому формат зображення зовсім не важливий.

Який лазерний принтер краще вибрати: кольоровий чи чорно-білий?

Тут все залежить від того, для яких цілей потрібний принтер. Якщо роздруковувати доводиться здебільшого текстові документи або найпростіші графіки та таблиці, купувати кольоровий лазерний принтер сенсу немає, оскільки він коштуватиме значно дорожче.

Кольорові лазерні принтери підійдуть для друку складних різнокольорових графіків та не дуже вимогливих до якості друку ілюстрацій. А ось для фотодруку лазерні принтери не надто придатні. Тому спочатку визначтеся з цілями. А потім вирішіть, який саме принтер вам підійде.

Топ-12 найкращих лазерних принтерів

Тепер можна перейти до самого рейтингу, розділеного типу використання та функціональності.

Кращі лазерні принтери для дому

1. Ricoh SP 277NwX

Принтер Ricoh SP 277Nw: фото

Однією з переваг принтера Ricoh SP 277NwX є досить високий робочий ресурс: він може надрукувати 20 000 сторінок на місяць.

Ця модель здатна друкувати практично на всіх загальнодоступних стандартах паперу (картках, етикетках, глянцевому папері, конвертах, матовому папері), при цьому видає дуже непогану швидкість 23 стор/хв. А враховуючи, що перший відбиток з’являється вже через 10 секунд після розігріву, не роздруківку тих самих рефератів багато часу не піде.

Недоліком принтера Ricoh SP 277NwX можна вважати відсутність підтримки Apple AirPrint, але для дому це не важливо.

2. HP LaserJet Pro M104w

Принтер HP LaserJet Pro M104w: фото

Його конкурент HP LaserJet Pro M104w трошки відстав за всіма показниками, і це “трохи”, незважаючи на нижчу ціну, залишило його на другому місці серед найкращих принтерів для дому.

Тим не менш він залишається відмінною моделлю від відомого виробника, що підходить для дому або навіть невеликого офісу. Апарат здатний видавати до 22 стор/хв у форматі A4. З додаткових функцій можна відзначити наявність Wi-Fi.

Найкращі лазерні принтери для офісу

3. KYOCERA ECOSYS P2335dn

Принтер KYOCERA ECOSYS P2335dn: фото

Принтер KYOCERA ECOSYS P2335dn має відмінну швидкість друку (35 стор/хв) і хороший ресурс картриджа (3000 сторінок). Та й перший лист він видає дуже швидко – 6,8 секунд.

Невеликим недоліком цієї моделі можна вважати відсутність Wi-Fi, але для тих офісів, де є локальна мережа, це абсолютно не критично. А ось лоток великого обсягу (850 аркушів) може знадобитися для об’ємних робіт. До того ж, 256 МБ внутрішньої пам’яті дозволяють принтеру запам’ятати достатню кількість завдань.

Ціна принтера KYOCERA ECOSYS P2335dn теж цілком прийнятна, але заправляти його рекомендується лише оригінальним тоніком. Втім, це не заважає вважати його найкращим лазерним принтером для офісу.

. Canon i-SENSYS LBP6030B

Принтер Canon i SENSYS LBP6030B: фото.

Четверте місце у цій категорії, безперечно, отримує принтер Canon i-SENSYS LBP6030B. Він поступається своєму конкуренту за технічними показниками, зате легше (5 кг) і компактніше (364x199x249 мм), що іноді важливо для невеликих офісів.

Це компактна модель без зайвого функціоналу: дуже надійна та здатна видавати 18 відбитків формату А4 за хвилину.

Найкращий бюджетний лазерний принтер

5. Samsung Xpress M2020

Принтер Samsung Xpress M2020: фото.

Хороших принтерів у цій категорії чимало, але найкращий – один. У принтера Samsung Xpress M2020 обмаль пам’яті (8МБ) і не дуже спритний процесор (400 МГц), але у конкурентів у цій ціновій категорії, і цього немає.

Швидкість друку у цієї моделі досить висока (20стор/хв), а ресурс роботи картриджа (1000 сторінок) дозволяє не дуже часто турбуватися про його заправку. Цей день не підтримує ні Bluetooth, ні Wi-Fi, зате невибагливий – друкувати може практично на будь-якому папері (60-163 г/м²).

Невеликим недоліком цієї моделі і те, що з продажу він оснащений «пробним» картриджем, який потім доведеться поміняти. Ну а в іншому, принтер Samsung Xpress M2020 можна сміливо назвати найкращим бюджетним лазерним принтером.

Найкращі лазерні принтери з автоматичним двостороннім друком

6. Pantum P3300DN

Принтер Pantum P3300DN: фото

Принтер Pantum P3300DN відмінно підійде для роботи в офісі та для дому. У першому випадку дуже допомагає можливість підключення по локальній мережі, а в другому – можливість використання кількох видів тонера.

Максимальна роздільна здатність у цієї моделі цілком прийнятна (1200х600 dpi). Ресурс картриджа (1500 сторінок) та швидкість друку (33 стор/хв) досить високі, а лоток на 250 аркушів дозволить не дуже турбуватися про те, як швидко закінчиться папір.

У конкурентів принтер Pantum P3300DN виграє ще й у роботі з папером різної густини (60-200 г/м²). А цілком демократична ціна для цього сегмента оргтехніки дозволяє його визнати найкращим лазерним принтером з автоматичним двостороннім друком.

7. Brother HL-L2360DNR

Принтер Brother HL L2360DNR: фото

Принтер Brother HL-L2360DNR перевершує конкурента за максимальною роздільною здатністю (2400х600 dpi), зате за іншими показниками трохи поступається, і це робить його лише другим у номінації найкращий лазерний принтер з автоматичним двостороннім друком.

За хвилину апарат роздруковує до 30 сторінок формату А4, а прогрівається лише за 9 секунд. Принтер оснащений роз’ємами Ethernet (RJ-45), USB 2.0 та підтримує технологію AirPrint. 

Найкращий лазерний принтер для формату A3

8. Xerox Phaser 5335N

Принтер Xerox Phaser 5335N: фото

Швидкість друку цієї моделі досить висока – 35 стор/хв (А4), 20 стор/хв (А3). Можливістю бездротового з’єднання цей девайс не обладнаний, зате має додатковий паралельний порт (LPT), що може стати в нагоді. А широкий діапазон густини паперу (60-216 г/м²) дає додаткові можливості для роботи.

Недоліком принтера Xerox Phaser 5335N можна вважати маленьку внутрішню пам’ять (64 МБ), але за необхідності її можна збільшити. А загалом, поєднання ціна/якість дозволяє назвати його найкращим лазерним принтером для формату A3. 

Найкращий лазерний принтер МФУ

9. HP LaserJet Pro MFP M28w

Принтер HP LaserJet Pro MFP M28w: фото

МФУ HP LaserJet Pro MFP M28w відмінно виконує свої функції через сервіси Apple AirPrint та Google CloudPrint до того ж, працює тихіше за багатьох аналогів.

Швидкість друку не вражаюча (18 стор/хв), але для МФУ це нормальний показник. Сканер планшетний і не дуже зручний для сканування матеріалів з книг, але це відшкодовується чудовою якістю сканів. До того ж для друку підходить майже будь-який тип паперу (60-200 г/м²).

Найкращі кольорові лазерні принтери

Тут ми розглядаємо кольорові принтери з підтримкою wi-fi та формату A4.

Найкращі лазерні принтери з підтримкою wi-fi

10. Canon i-SENSYS LBP613Cdw

Принтер Canon i SENSYS LBP613Cdw: фото

У принтера Canon i-SENSYS LBP613Cdw є все, щоб вважатися найкращим у цій категорії – і кольоровий друк, і автоматичний двосторонній, і потужний процесор (800 МГц) з великою пам’яттю (1024 МБ).

Цю модель трошки підбивати швидкість друку (18 стор/хв), зате розігрівається він швидко – лише за 13 секунд. Ресурси картриджів теж дуже непогані (1300 сторінок у кольорового, 1400 – чорно-білого). А можливість роботи з глянсовим та матовим папером дозволяє роздруковувати фотографії, не дуже вимогливі до якості.

Недоліком принтера Canon i-SENSYS LBP613Cdw може вважатися не дуже велика роздільна здатність (600х600 dpi), але для висококласного фотодруку лазерні принтери все одно не годяться, а для кольорових ілюстрацій цього цілком достатньо.

11. KYOCERA ECOSYS P5026cdw

Принтер KYOCERA ECOSYS P5026cdw: фото

Його конкурент, принтер KYOCERA ECOSYS P5026cdw, за багатьма параметрами перевершує дітище Canon. Але слід враховувати, що ця модель – майже повноцінне МФУ із кольоровим друком, а не просто лазерний принтер. Тому KYOCERA ECOSYS P5026CDW на другому місці.

Найкращий лазерний принтер для формату A4

12. HP Color LaserJet Pro M254nw

Принтер HP Color LaserJet M254nw: фото

У принтера HP Color LaserJet Pro M254nw важко знайти недоліки, але один все-таки є нові картриджі досить дорогі. Втім, ця проблема легко вирішується придбанням картриджів підвищеної ємності, які простіше заправляти, і вистачає на більший обсяг друку.

128 МБ власної пам’яті та швидкісного процесора (800 МГц) вистачить для вирішення будь-яких завдань. У тому числі, і підтримки достатньо високої швидкості друку як чорно-білих, так і кольорових зображень – 21 стор/хв. Керування процесом із РК-панелі дуже зручне, а підтримка Apple AirPrint та Google CloudPrint дозволяють виробляти друк із будь-яких пристроїв.

FAQ

Що краще – лазерний чи струменевий принтер?
Лазерний принтер, хоч і дорожчий, краще підходить для друку текстів. Струменевий відмінно справляється з фотодруком. Він дешевший, але, на відміну від лазерного, картриджі заправити на струменевому принтері рідко вдається – доводиться купувати нові та дорогі.

Чим погані лазерні принтери?
Нічим. Якщо тільки не брати до уваги, що вони займають більше місця. У кожного з типів принтерів є свої переваги та недоліки. Але те, що добре для одного, може бути поганим для іншого. Головне, вибрати цілі, для яких принтер потрібний взагалі. Якщо ви спробуєте на чорно-білому лазерному принтері надрукувати кольорові фотографії, то він вам здасться поганим.

Який лазерний принтер купити для друку фотографій?
Ніякий. Якщо ви збираєтеся друкувати фотографії, вам потрібен струменевий або сублімаційний принтер. Лазерні принтери для фотодруку не дуже підходять.

Який лазерний принтер купити для друку тексту?
Для друку тексту ідеально підходять усі лазерні принтери. У нашому огляді ми показали, які лазерні принтери є найкращими для поставлених перед ними цілей. Визначтеся, чи потрібен вам лазерний принтер для дому, офісу, або просто дешевий, та виберіть з нашого .