Прошивка принтерів та БФП

Що таке прошивка принтера і навіщо вона потрібна?

Коли мова заходить про так звану прошивку в принтері, МФУ або будь-якій іншій техніці, багато людей дивуються, що означає це слово, не кажучи вже про щось більше. Фахівці ж з ремонту наполягають то на заміні цієї самої прошивки, то на її оновленні, то ще на якихось модифікаціях, найчастіше кажучи складними словами і не даючи зрозуміти, навіщо це все потрібно насправді.

Давайте ж спробуємо розібратися, що є прошивка принтера, навіщо вона потрібна, і з якою метою виконуються ті чи інші маніпуляції щодо цієї самої прошивки.

Контролююче програмне забезпечення

Що таке прошивка принтера і навіщо вона потрібна

Не секрет, що така техніка, як персональні комп’ютери, ноутбуки, телефони, планшети, флешки та інше працюють виключно за допомогою програмного забезпечення, яке контролює та регулює їхню роботу.

Принтер або МФУ, безпосередньо пов’язані з комп’ютером, також працюють за допомогою своїх програм. Ці програми називають прошивкою, а потрібна вона як для синхронізації з комп’ютером, так і для узгодженої роботи різних вузлів техніки.

Якщо ви думаєте, що ваш принтер або інша подібна техніка позбавлена ​​цієї прошивки просто тому, що ви про неї ніколи не чули, то глибоко помиляєтеся, адже без програмного забезпечення така техніка просто не зможе працювати.

Заміна прошивки

Під заміною прошивки часто розуміють повне видалення старого та встановлення нового програмного забезпечення. Зробити це самостійно не так просто, оскільки навіть замінити програмне забезпечення на комп’ютері можуть не всі, для принтера потрібно мати відповідні програми і проводити інсталяцію через комп’ютер або інші пристрої.

Важливо розуміти, як правильно замінити програмне забезпечення: як видалити старі програми, як правильно вибрати нову, і що потрібно зробити, щоб контролюючі програми не призводили до збоїв у роботі техніки. Саме тому важливо довірити виконання цієї маніпуляції професіоналам, а не намагатись виконувати її самостійно.

Коли потрібна заміна прошивки

У сучасних умовах не виключені ситуації, коли програмне забезпечення може дати збій, оскільки часта експлуатація техніки може призводити до накопичення помилок, програми можуть зависати або працювати неправильно. У деяких випадках допомагає перезавантаження техніки, в інших – необхідно міняти прошивку.

Також заміна програмного забезпечення може бути доцільною у тих випадках, коли контролюючий чіп обмежує друк. В основному, така проблема спостерігається на друкованій техніці від Samsung і Xerox, оскільки більшість моделей обладнані програмою, яка контролює кількість надрукованих аркушів, а пізніше видає повідомлення про те, що необхідна заміна витратних матеріалів і блокує роботу принтера.

У такому випадку можна замінити картридж на оригінальний варіант, що дозволить відновити роботу принтера або МФУ. Саме на це і розраховує виробник, але більш доступним і прагматичним рішенням виявляється заміна програмного забезпечення, після чого ви зможете друкувати ще старим картриджем, поки в ньому не закінчиться чорнило, а потім замінити його будь-яким іншим або просто дозаправити.