Користувач в процесі експлуатації різних лазерних друкарських пристроїв, будь то принтер, МФУ або копір, часто стикається з тим, що потрібно продовжувати друкувати після того, як тонер закінчився. Є такі картриджі, які можуть друкувати близько десяти тисяч сторінок за одну заправку, а якщо використовувати їхній видозмінений варіант, в якому збільшена ємність бункера, то цей обсяг зростає до двадцяти тисяч. Щоправда, це стосується тільки потужних офісних пристроїв, таких як новий HP 4015, або старіші HP 4200, HP 4300 і HP 4350.
Основна кількість МФУ і принтерів немає такої високої продуктивності. Можна ще згадати такий проміжний варіант, як старіші пристрої HP 2430, HP 2410, HP 2300, HP 2100, а також новий HP 3015. Ресурс цих апаратів наполовину менше, ніж у HP 4200, HP 4300, HP 4350 і HP 401 складаючи за одну заправку приблизно п’ять тисяч сторінок, а з картриджем із бункером підвищеної ємності – десять тисяч сторінок за заправку.
В основному картридж може друкувати за одну заправку при заповненні аркуша в 5% лише близько двох тисяч відбитків.
А економ-сегмент МФУ, що займають, і принтери, наприклад, HP 1536, HP 1505, HP 1006, HP 1005, або ж Canon з картриджами 725 і 728, можуть видати і менше сторінок на стандартному картриджі – всього півтори тисячі.
Все перелічене вище створює питання: як після закінчення заправки картриджа продовжити друкувати?
Іноді все-таки необхідно купити картридж , адже їхній ресурс дуже обмежений, навіть якщо це хороший картридж Canon або HP.
На початку використання картриджа для лазерного принтера якість друку не зазнає істотних втрат навіть після багаторазових заправок. Правда, це не відноситься до принтерів економ-сегменту Hewlett Packard і Canon, що були створені для конкурування з дешевшими МФУ і принтерами Xerox, Brother і Samsung. Прикладом тут можуть бути моделі HP 1536, HP 1505, HP 1006, HP 1005 і Canon 3010, а також безліч інших сконструйованих для конкуренції на економ-ринку друкованих пристроїв принтерів і МФУ. Вже на першій заправці картриджа для даних пристроїв необхідно зробити заміну фотобарабану, інакше надрукований текст буде надто блідим. Особливо помітною блідість стає, якщо друкувати дрібним шрифтом бухгалтерські документи. Тоді користувачі починають думати, що варто купити картридж для принтера. При цьому для моделей економ-класу набагато кращим рішенням буде проста заміна фотобарабана, адже в результаті такої процедури якість друку може стати навіть кращою, ніж при покупці нового оригінального картриджа, а економія коштів досягне порога 70 доларів. А в більшості випадків потрібно просто заправити картридж якісним тонером, а після – провести чищення відпрацьованого бункера. Потім це можна буде повторити ще кілька разів, адже до того, як у друку можуть виникнути якісь дефекти, картридж витримує 3-4 заправки. До першого відновлення користувач навіть не замислиться про те, щоб купити картридж HP або купити картридж Canon, а купити картридж для принтера Samsung або купити картридж для принтера Xerox, тим більше не буде необхідності. На початку використання принтера єдине, що буде корисним, це купити картриджі для принтера зі збільшеним об’ємом, щоб надалі не було незручностей, коли стартовий картридж закінчиться. Такі капіталовкладення убезпечать користувача від будь-якої екстреної ситуації, яка може статися навіть у разі використання оригінальних картриджів. Впити картридж для лазерного принтера hp не проти більшості офісів, адже картридж за своїм техпаспортом – одноразовий виріб. Тому різні поломки все ж таки мають місце бути з часом. Те саме можна помітити і при використанні пристроїв фірми Canon – картриджі для лазерного принтера Canon однозначно не завадять власнику апарату цього бренду.
Що стосується використання оригінальних картриджів: практично для кожної моделі актуально, що, якщо купити лазерний картридж і почати його використовувати – протягом першого часу необхідно буде його тільки заправляти. А ось вже після кількох відпрацьованих циклів, після багаторазової (3-4 рази) перезаправки картриджа на відбитку збоку може з’явитися чорна поздовжня «тракторна» смуга. Це означає, що настав час для заміни фотобарабана, що є нормальним для технічного обслуговування лазерного картриджа, адже фоточутливий полімерний шар циліндра починає зношуватися. Це відбувається через те, що лист паперу (або інший носій), що проходить під фотоциліндром, стирає його, подібно до стираючих асфальт підошв взуття. У цьому етапі досі можна вважати картридж новим, тобто. із досить невеликим пробігом. В основному для сучасних принтерів і МФУ достатньо міняти барабан, не замінюючи ракель (чище лезо). Тільки у випадку, якщо на МФУ чи принтері стоять картриджі А3 формату, рекомендується замінити як фотоциліндр, так і лезо, що чистить. Також дана процедура одночасної заміни необхідна при відновленні картриджа з пробігом понад 5 тисяч, що є досить значним пробігом. Потрібно помітити, що від одного до іншого відновлення картриджа може змінитися середня кількість відбитків, що припадає на одну заправку. Це також пов’язано з шаром фоточутливого полімеру на фотобарабан. Від заправки до заправки він все більше і більше стирається, що збільшує кількість переносного вхолосту з відпрацьованого в тонкий бункер. Щоправда, це не позначається на якості друку.
Раніше вже було сказано про продукти економ класу компаній Canon і HP (Hewlett Packard). У разі використання даних апаратів, залежно від тонера, що використовувався, може бути необхідна заміна ракеля (чищення леза), яка не пов’язана із заміною фотобарабану. У такому разі по носію інформації з’являються під час друку тонкі чорні хаотично розташовані смужки. У принтерах і МФУ HP 1536, HP 1505, HP 1006, HP 1005, Canon 3010, а також інших можуть виникнути при друку чорні поперечні смужки без чітких меж. Це виникає через неправильну роботу коранатора – валу первинної зарядки. Цю проблему можна виправити старанним чищенням коранатора ізопропіловим спиртом, а якщо це не допомогло – його заміною.
Зрозуміло, що потрібно купити картриджі про запас.
Перераховані та інші недоліки в роботі пристрою в такому випадку можна буде легко усунути, не вдаючись до технічного обслуговування, а просто замінивши картридж. При збільшенні пробігу картриджа цей спосіб набуває актуальності.
Також купити картридж для лазерного принтера потрібно тому, що на його магнітному валу (точніше, на оболонці цього валу) може почати формуватися наліт із тонера, що запекся. Іноді це відбувається через перепади напруги в мережі, коли напруга стає або більше 220Вт, або менше. Також подібна проблема може виникнути через низькоякісний тонер, який використовувався для заправки картриджа, адже він може почати коксуватися з утворенням грудочок. Налипання на магнітний вал деякої частини тонера також сприяє стирання на оболонці магнітного вала тефлонового покриття. Тому купити картридж для принтера hp на самому початку використання МФУ або принтера ніколи виявиться зайвим. У пристроях HP (Hewlett Packard) і Canon використовуються запчастини з інших матеріалів, ніж запчастини Samsung і Xerox. Наприклад, вирівнююче (дозуюче) лезо у HP (Hewlett Packard) і Canon має обмежуючу бункер з тонером металеву основу, до якої зверху прикріплена смужка з гуми. Саме цією частиною дозувальне лезо стосується тефлонового покриття магнітного валу. Через гумове покриття край леза може повністю підлаштуватися до тефлонової поверхні, що сприяє рівномірному розподілу тонера шару для більш тривалого терміну служби. Але гумовий шар має властивість змінювати свої характеристики з часом, навіть якщо цілісність гумової частини не ушкоджується. Це обумовлюється природою гумового покриття, адже при контакті з повітрям гума вулканізується, стаючи дедалі «дубовішою». Через це вона все гірше справляється зі своїм призначенням. Зокрема у бренду HP (Hewlett Packard) цей недолік найчастіше спостерігається у моделей типу HP 1320 і HP 2015. Коли гума на лезі починає втрачати свої властивості, на магнітному валу, який набагато більше, ніж у інших моделей, починає формуватися хвиля тонера . Ця хвиля передається як у носій, і на фотобарабан. Через цю проблему на носії починають з’являтися ті самі чорні поперечні смужки з розмитими межами. Виправити поломку можна лише заміною дозуючого леза. Через цю проблему на носії починають з’являтися ті самі чорні поперечні смужки з розмитими межами. Виправити поломку можна лише заміною дозуючого леза. Через цю проблему на носії починають з’являтися ті самі чорні поперечні смужки з розмитими межами. Виправити поломку можна лише заміною дозуючого леза.
Картридж для лазерного принтера купити потрібно особливо у разі використання МФУ та принтерів Samsung та Xerox. Вище було наведено приклад відносної недовговічності терміну служби картриджа через проблеми з дозуючим лезом. Це стосувалося апаратів HP або Canon. І це у разі придбання товару конкуруючих фірм, тобто. Samsung і Xerox, ця проблема має ще більш напружений характер.
Справа саме в тому матеріалі, з якого спроектовано лезо, що дозує. У дозуючих лезах виробництва фірм Samsung, Xerox та Brother використовується дуже тонкий метал по всій довжині виробу без гуми в конструкції. Функціонально тонкий метал здатний пружинити під магнітним валом, який обертається, що й використовується в конструкції, адже сам магнітний вал робиться з полімеру, що нагадує гуму.
Полімерний вал, що обертається, і тонка металева пластика – це активно працююча зв’язка, що і збільшує ризик деформації. Адже навіть при вкрай незначному впливі відбувається деформація тонкого металевого леза. Ця дія може бути здійснена навіть при простій заправці картриджа. У випадку ж, коли у постачальника немає потрібної запчастини, лазерний картридж купити вкрай необхідно.
Може статися і куди більша проблема, яка полягає в тому, що електромагнітні властивості різних тонерів відрізняються. Дуже часто дешеві та неякісні тонери використовуються або через незнання, або для того, щоб знизити вартість перезаправки. Це може призвести до того, що тонер налипатиме на дозувальне металеве лезо (що, правда, стосується і гумових частин в апаратах HP, в яких теж може статися налипання). Через це створюється ефект заправки, що закінчилася, у вигляді або білих тонких смужок (у разі нерівномірного налипання по довжині дозуючого леза), або загальної блідості зображеного на носії. Це все можна відремонтувати, якщо спробувати. Але якщо вигин дозуючого леза надто сильний, то повернути його в початковий вигляд є неможливим завданням. Картриджі для лазерних принтерів купити в даному випадку необхідно, якщо на ринку немає необхідної (або схожої на необхідну) запчастини.
В основному купити картридж для принтера hp або купити картридж для принтера Canon необхідно для того, щоб забезпечити себе регулярною можливістю друку без різних форс-мажорів. Частково таки виробник прав, коли заявляє, що картридж – одноразовий виріб, хоча вищеописаний випадок, швидше, крайній, він відбувається не часто.
Картридж можна купити можливо різних типів. У цьому полягає важливий при купівлі момент – вибір картриджа. На цьому етапі дуже часто ставить питання: які бувають картриджі для принтерів? Щоб купити картридж, потрібно в першу чергу визначитися з його видом, адже з представлених на ринку варіантів кожен має свої переваги, так і недоліки. Наприклад, Ви захотіли купити картриджі для принтера HP. На ринку можна знайти, ясна річ, оригінальні HP картриджі, а також сумісні HP картриджі . Ще можна знайти картриджі першопрохідники. Кожен із перелічених вище картриджів може похвалитися своїми перевагами. Зрозуміло, що оригінальні картриджі мають найвищу якість друку. Вкрай помітним це стає під час друку інформації із заливками. Принтер або МФУнайкраще реагує на тонер з оригінального картриджа, тобто практично відсутній агресивний вплив тонера. Мінусом оригінального картриджа є, очевидно, його ціна, яка може часом перевищувати позначку 100 доларів. Якщо покупка оригінального картриджа видасться марнотратством, то можна буде купити картридж на принтер hp або купити картридж для МФУ hp у конкурентів HP, але він буде неоригінальним. Ці картриджі суттєво заощадять кошти, що буде їх плюсом. Іноді такі картриджі коштують аж утричі менше, ніж оригінальні. Але в довгостроковій перспективі відкриється мінус таких картриджів – вони вкрай ненадійні, забезпечують досить маленький пробіг, що обумовлено великою відмінністю деталей від оригінальних. І врешті-решт,
У Європі так само заправляють картриджі, але цією послугою користується не так багато людей, як у нас. Більшість європейських користувачів друкованої техніки вважає за краще прислухатися до офіційної інструкції та купити новий картридж після того, як старий закінчується. Використані картриджі здаються утилізацію, адже з екологічних міркувань вони нікуди не викидаються. І ось частина з цих використаних картриджів викуповується, перевозячи згодом до нас. Тут фахівці їх відновлюють, готуючи подальше використання. В результаті користувач може отримати майже новий картридж, з вкрай маленьким пробігом, та ще й за ціною в 2-3 рази нижчою, ніж запечатаний оригінальний картридж. Тому для більшості досвідчених користувачів купити картридж на принтер означатиме придбати картридж першопрохідник.
Найчастіше майже всі, або всі складові картриджів першопрохідників знаходяться в прекрасному стані, адже їх потенційний ресурс значно вищий, ніж одна заправка. Той самий фотобарабан (наприклад, у картриджі HP80A) може пропрацювати аж 3-4 заправки. Адже він володіє найнижчим ресурсним порогом серед усіх складових частин картриджа. Коли використовується оригінальний фотоциліндр, може спостерігатися падіння якості друку, наприклад блідість зображення. Але загальна якість друку ніколи не буде гіршою за задовільний. Тому якщо лазерний картридж купити у вигляді першопрохідника, то це буде дуже значна економія коштів навіть на першому етапі оригінальних запчастин.
Після деякого пробігу, ясна річ, потрібно буде замінити фотобарабан, і ось вже тоді можна буде легко домогтися (при правильному підборі виробників запчастин) навіть кращої насиченості друку, ніж оригінальний новий картридж.
Лазерні картриджі купити у вигляді сумісних картриджів потрібно лише тоді, коли користувач дуже обмежений у виборі тонера, що використовується у подальшому заправленні. Картриджі економ-сегменту HP і Canon, наприклад , HP 1536, HP 1505, HP 1006, HP 1005, Canon з картриджами 725 і 728, Canon i-SENSYS LBP6030B, Canon i-SENSYS LBP6030, Canon i-SENSYS MF SENSYS LBP6230DW, Canon i-SENSYS LBP6030B, HP LaserJet M125a, HP LaserJet P1102, HP LaserJet Pro M201n, а також деякі інші, можна заправити дешевшим 1200 універсальним тонером. Друкувати на цьому тонері цілком можна, хоч текст буде досить блідим, а зображення втратять свою насиченість. Також у сумісних картриджах часто використовують деталі від моделей картриджів, які найбільше поширені. Наприклад, у моделях Canon 728A та 725A, HP 85A та 278A встановлюються від HP 12A картриджів магнітні вали.
Ще необхідно відзначити важливий момент при використанні картриджів першопрохідників (втім, це й оригінальних картриджів стосується). Деякі моделі картриджів Canon та HP – взаємозамінні. Наприклад, купивши картридж для лазерного принтера Canon, моделі, скажімо, 719, користувач отримує також картридж HP 05A для дуже поширених у своєму сегменті принтерів HP 2035 і HP 2055, адже за функціоналом ці два картриджі однакові. На їх боковинах також відсутні спеціальні виступи та борозни, які могли б обмежити кількість пристроїв для їхнього використання.
Оригінальні картриджі можна купити тоді, коли фінансове питання стоїть не дуже гостро. Також це рішення необхідне тим, хто хоче досягти ідеальної якості друку.
При використанні оригінального картриджа всі види друку будуть вдаватися на всі сто відсотків ідеальності. Зважаючи на вищеописану вартість картриджів для лазерного принтера може бути дуже різною, а залежить вона від обраного користувачем варіанта картриджа.
Придбати картридж до принтера можна як у вигляді порожнього першопрохідника, так і вже повністю готовий до роботи. При зупинці на першому варіанті необхідно остаточно переконатися в тому, що першопрохідник, що купується, є оригінальним. У цьому може допомогти детальний огляд корпусу картриджа. Якщо картридж оригінальний, то погляд зачепиться за спеціальні мітки або на самому корпусі або на заводських етикетках. Оригінальні етикетки картриджа легко відрізнити від підробок, якщо побачити їх хоч раз: вони дуже високої якості. Після огляду корпусу потрібно встановити ступінь цілісності картриджа, адже їх перевозять великими партіями, тому не кожен картридж зберігає цілісність. На правильному корпусі не повинно бути сколів і повинні бути присутніми всі потрібні виступи. Також не повинно бути будь-яких слідів розкриття корпусу картриджа, адже інакше стає зрозумілим, що його вже заправляли. Необхідно також приділити увагу стану фотобарабану при первинному візуальному огляді. Потрібно, прокручуючи фотобарабан до леза, що чистить, оглядати фотополімерне покриття – на ньому не повинно бути дефектів, що порушують його цілісність, а тим більше подряпин. Адже якщо фотополімерне покриття має дефект, на відбитках можна буде побачити схоже на цей дефект зображення.
Після огляду потрібно буде трохи надрукувати на картриджі, вставивши його в МФУ або принтер. Тонера не вистачить на багаторазовий друк, але для оцінки якості його буде цілком достатньо.
Багато хто цікавиться тим, де можна купити картриджі для принтера. Найчастіше ті компанії, які безпосередньо займаються доставкою з Європи першопрохідників, не відновлюють привезені картриджі, довіряючи цю роботу компаніям-сервісам. Тому картриджі для принтера купити готові для друку можна в тих компаніях, які обслуговують офісну техніку. Вони ж заправляють та відновлюють картриджі, у них також можна купити відновлений картридж-першопрохідник із гарантією.
Тут же можна купити сумісні картриджі як для струменевих принтерів та БФП, так і для лазерних. Тобто неоригінальні картриджі, вироблені за видозміненими схемами та технологіями.
Всі набирають популярність кольорові картриджі для лазерних принтерів , а також першопрохідні картриджі до лазерних кольорових принтерів та БФП. В офісах сучасних підприємств лазерний кольоровий друк набуває все більшого поширення. Багато компаній на роздрукованих документах воліють друкувати кольоровий варіант свого логотипу. Також красиві кольорові зображення часто використовуються для різних презентацій, а нові покоління кольорових лазерних принтерів навіть друкують дуже непогано. Собівартість лазерного друку постійно знижується. Картриджі для кольорових лазерних принтерів дедалі більше затребувані. Іноді навіть відчувається нестача першопрохідців для нових моделей таких принтерів та БФП.
За характеристиками картриджі для кольорового лазерного друку нічим не гірше за першопрохідників для чорно-білих принтерів. Через пластикову захисну смугу в них барабани зазвичай в хорошому стані. Фотоциліндри в кольорових лазерних картриджах служать набагато довше через те, що за кожну заправку через них проходить менше тонера, ніж через чорно-білий варіант картриджа. В інших запчастинах можна знайти ряд відмінностей.
Важливість фотобарабана, згаданого щойно, полягає у передачі на той чи інший носій потрібної інформації, а й у правильної цветокалибровки. Адже неприємно, коли кольори, скажімо, роз’їжджаються на малюнку або в тексті. І ось у правильному калібруванні дуже важливу роль відіграє фотобарабан, адже з різних картриджів кольору повинні накладатися правильно, з дотриманням насиченості на стрічку переносу, звідки пристрій бере дані для належного калібрування кольорів. При змішуванні кольорів у першу чергу необхідно звернути увагу на те, в якому технічному стані знаходиться картридж, адже часто першим ламається саме фотобарабан, так як за допомогою цього валу здійснюється взаємодія між картриджем і папером. Як уже було сказано, фотополімерне покриття на фотоциліндрі стирається об аркуші паперу чи інші носії, тобто. його ресурс суттєво обмежений.
Стиратися фотополімерне покриття починає від краю листа. Під час друку це можна помітити тоді, коли на краю листа з’являється характерна для цієї несправності «тракторна» смуга довжиною в коло валу, на якій малюнок повторюється. Полагодити цю несправність можна заміною запчастини.
Картриджі для лазерних принтерів Canon і Картридж hp лазерний для чорно-білих принтерів і МФУ в основному мають гумове лезо, що дозує, яке елементарно знаходить потрібне місце при взаємодії з магнітним валом (вони працюють завжди в парі). Це твердження не підходить, коли мається на увазі картридж для кольорового лазерного принтера . даних компаній. Ці апарати мають таку систему, як і картриджі для лазерних принтерів Xerox. Вона полягає в наявності гумового магнітного валу, але металевого дозуючого леза. Можливо, розробники обрали саме цей варіант через те, що тут є важлива товщина шару тонера, що формується на магнітному валі. У чорно-білих принтерах часто можна помітити, що потовщення на поверхні магнітного валу можуть не позначатися на якості друку. Тому можна сказати, що чорно-білі лазерні картриджі Samsung і Xerox настільки ж чутливі до якості тонера, як кольорові картриджі лазерних принтерів Canon і HP. Коли якість тонера залишає бажати кращого, він починає запікатися на кромці дозуючого леза. Через це якість друку поступово погіршується. З часом блідість зображення посилюється, а потім можуть навіть з’явитися білі поздовжні смуги. Виправляється цей недолік чищенням кромки леза, що дозує. Повне виправлення досягається одночасною чисткою леза і заміною тонера. Але з часом на лезі, що дозує, з’являються борозни, через що потрібно його замінити.
А ось ресурс роботи магнітного валу досить значний, адже магнітний вал стійкий до пошкоджень. Іноді його заміна не проводиться за весь час, поки картридж до лазерного принтера. Однією з магнітних валів несправностей є налипання тонера (аналогічне налипання на дозувальне лезо), що призводить до дефекту друку. Формується наліт з тонера на поверхні магнітного валу, і малюнок, що вийшов, відображається на носії. Іноді на вирішення цієї проблеми доводиться купити картридж на лазерний принтер. Причиною такого радикального заходу є те, що часто у постачальників просто немає магнітних валів для кольорових лазерних картриджів. Але досвідчені інженери знають, як вирішити цю проблему, навіть не замінюючи валу.
Потрібно приділити увагу одному важливому моменту. Коли здійснюється заправка картриджа першопрохідника, то лезо дозування знімати не варто. Звичайно, заправляти картридж зручніше без леза, але його вкрай складно поставити назад у потрібне положення. Адже якщо неправильно поставити його, то з’явиться неприємний писк. Вкрай неприємно буде поруч із принтером, що має таку проблему. Постачальники тонера останнім часом почали пропонувати спеціальні лійки, які мають тонкий носик, щоб здійснювати заправку без зняття леза, що дозує.
Між кріпленням корпусу картриджа та дозуючим лезом залишається невелика відстань, на яку необхідно звертати увагу. Адже при порушенні цієї відстані між лезом і валом може порушитися коректність їхньої взаємодії, що часто призводить до появи різнокольорових або чорних смужок на носії. Це більше стосується обслуговування картриджів після покупки.
Те саме можна віднести до валу первинної зарядки, який відрізняється зносостійкістю. Іноді трапляється повторення інформації на носії. Правда, в такому випадку картридж швидше за все мав великий пробіг. Ця проблема має стандартне рішення, що полягає у чищенні валу ізопропіловим спиртом. За відсутності необхідних результатів доводиться замінювати коронатор.
Зважаючи на вищесказане можна дійти висновку, що картридж під час роботи друкарського пристрою піддається великим навантаженням. Також різні елементи картриджа, яких дуже значна кількість, мають різні експлуатаційні ресурси. Для оптимізації використання МФУ або принтера необхідно регулярно дбати про належний стан картриджа. Причому купити картриджі для лазерного принтера не завжди потрібно. Найчастіше потрібно лише підтримувати в належному стані вже куплені картриджі. Тобто робити заміну фотобарабанів вчасно і, коли виникає така необхідність, замінювати фотобарабан разом із лезом, що чистить. Ще необхідно стежити за станом втулок магнітного валу, а також бути обережним при заправці картриджа та використовувати виключно якісний тонер.
Використовувати принтер завжди потрібно розумно. Іноді МФУ або принтер для кольорового лазерного друку використовують лише для чорно-білого, при цьому обслуговуючи виключно чорний картридж. У такому разі через деякий час виникнуть проблеми із печаткою. У гіршому випадку пристрій взагалі перестане друкувати, а в кращому ж друк просто стане неякісним. Відбувається це через те, що три кольорові картриджі мають три різні фотобарабани, які втрачають фотополімерний шар настільки, що може навіть почати переглядати металеву основу. Після цього відбувається холостий перенесення тонера на стрічку переносу, потім тракт проходження паперу, а, в результаті, і вузол закріплення. Там тонер стає дуже жорсткою субстанцією, що запеклася, і через неї починають відбуватися затори.
Висновок слідує такий: якщо дивитися на обслуговування офісної техніки комплексно, то від процесу друку можна буде отримувати виключно задоволення.