Одним із способів домогтися того, щоб оргтехніка функціонувала довше за певний термін, є проведення профілактики кожні півроку. Особливо це необхідно при використанні картриджів, що заправляються. Існує думка, що поміняти фарбу без проблем можна самостійно, проте якщо це робити своїми руками за допомогою шприца, можна зіпсувати губчасту структуру виробу. До того ж, необхідно зробити якісне промивання канальців перед заправкою принтера, що є ще однією умовою, що забезпечує безперебійну та тривалу роботу оргтехніки. У результаті лише фахівець може заправити картридж із гарантією збереження його технічного ресурсу.
Основні правила догляду за оргтехнікою
Фахівці рекомендують розміщувати апаратуру на рівній поверхні. Якщо слідувати цій рекомендації, можна уникнути зносу блоку проявки, валу, і навіть прокидання тонера. Саме нахил апарата призводить до накопичення тонера в одній частині. Розміщувати пристрої необхідно на такому віддаленні один від одного, яке зазначено в інструкції виробника. Працювати апарат повинен у добре провітрюваному та не запиленому приміщенні. Це дозволить уникнути частого профілактичного чищення оптики, а також повної заміни механічних вузлів, забитих пилом та/або зносу в результаті перегріву.
Щоб не сталося деформації корпусу, що нерідко проявляється у зминанні паперу та нездатності закрити кришку, необхідно ставити апаратуру подалі від джерел тепла. Використання надійних друкованих носіїв дозволить уникнути швидкого зношування фотобарабана, валу.
Щоб не пошкоджувати датчики паперу, листи потрібно виймати, дотримуючись рекомендацій з експлуатації оргтехніки. Поломка будь-якого з датчиків спричиняє заміну цілого блоку. Якщо лист застряг, його потрібно тягнути по ходу руху. При цьому потрібно відкрити кришки, а потім обертати рукоятки за напрямком, вказаним стрілками.
Важливо також уникати влучення в оргтехніку канцелярських металевих предметів. Вони можуть зашкодити фотобарабан, елементи кріплення. Ще продовжити життя оргтехніки можна, дотримуючись рекомендацій не перевищувати встановлене для конкретного апарату місячне навантаження. Це дозволить уникнути швидкого зносу пристрою та зайвих витрат на ремонт.
Не варто розміщувати оргтехніку по дорозі руху холодного повітря. Упродовж певного часу апарат повинен набрати необхідну температуру. За цим слідкує встановлений у ньому спеціальний датчик. Коли такого не відбувається, подається сигнал про помилку – “Недогрівання”, що нібито свідчить про несправність печі. Якщо слідувати основним рекомендаціям, своєчасно проводити ремонт оргтехніки у разі найменших несправностей, можна значно продовжити життя апаратури. Деякі користувачі настільки нехтують простими правилами, що застосовують оргтехніку як підставку для чашок з чаєм та іншими напоями, проте саме розлита рідина найчастіше стає причиною поломки апарату, а це ніяк не сприяє продовженню життя оргтехніки.